Preventivní program R. Bangy

12. prosince 2019 se klienti našeho zařízení účastnili hudebního programu Radka Bangy zaměřeného na prevenci rizikového chování.

Radoslav Banga, známý také pod pseudonymem Gipsy, je rapper, hudebník, zpěvák a textař romského původu. Přestože dostal do vínku nálepku „nepřizpůsobivé menšiny“, sociálně slabší podmínky a drobnější tělesný vzrůst, nezabránilo mu to, aby zúročil svůj talent. Naopak se tyto zdánlivé handicapy staly hnacím motorem v jeho úsilí něco dokázat.

Téměř dvouhodinový pořad tohoto umělce oslovil naše klienty neskutečným způsobem. Radek Banga motivoval klienty svým vlastním příběhem, svým žalostným dětstvím, svými vlastními zkušenostmi s krutým školním prostředím, svěřil jim svou komplikovanou cestu, ukázal jim, že pevná vůle, síla vlastních snů, trpělivost, pracovitost a naděje může dovést člověka k důstojnému životu i na vrchol úspěchu. Varoval je před drogami a alkoholem, podpořil, motivoval… Inteligence, talent, moudrost, empatie, humor a slušnost Radka Bangy dává energii, nabízí stanovit si vlastní cíl, budoucí život: „Máte zdravé ruce, nohy, slyšíte, vidíte. Pak stačí: chtít, věřit, konat!“

Jeho vyprávění bylo doplněno řadou autorských písní, které svým obsahem umocnily atmosféru a doplnily konkrétní příběhy k jednotlivým tématům

Cílem programu bylo mimo jiné také posílit v mladé generaci víru a přesvědčení, že budoucnost je v jejich rukou a že každý má právo a možnost změnit svou situaci i svět k lepšímu a žít smysluplný a spokojený život.

NONSTOP kontakty

+420 724 051 758 

+420 724 053 765

Adresa

Luční 330

257 91 Sedlec-Prčice


Zvětšit mapu

Tel.: 317 712 542

Fax: 317 712 555

Mob.: 724 051 712

ID DS: kj48ef9

E-mail: info@ddsedlec.cz