Benešov hostí Národní volejbalový turnaj

Ve dnech 22. a 23. listopadu 2019 se v Benešově u Prahy konal Národní volejbalový turnaj kategorie Unified s mezinárodní účastí. Bylo to počtvrté, co město přivítalo volejbalisty Special Olympics. Turnaje se zúčastnila mužstva Finska, Německa, Polska a tři týmy reprezentující Českou republiku – mužstva Sedlec-Prčice A, Sedlec-Prčice B, Subterra + Světáci Tloskov.

V rámci prvního hracího dne proběhl slavnostní ceremoniál, kde byly představeny nejen všechny týmy, ale i celá řada vzácných hostů a sponzorů, bez kterých by nebylo možné turnaj zorganizovat. Osobně se zúčastnila zakladatelka a emeritní národní ředitelka paní Martina Středová, která stála v čele ČHSO nepřetržitě téměř 30 let. Dále sportovní ředitel ČHSO pan David Bělůnek, prezidentka ČHSO paní Ester Koníčková, pan Vilém Středa reprezentoval společnost Subterra, která je partnerem ČHSO více než 25 let. Osobní účastí nás potěšil pan Stibůrek, majitel sportoviště S-Centrum, kde se turnaj konal, a zároveň zástupce VHS Benešov, jakožto jednoho z hlavních sponzorů a celá řada dalších. Naším nejvýznamnějším hostem byl bezesporu velvyslanec S.A.E. v České republice jeho eminence Abdull Mohamed Almaainah, který převzal záštitu nad touto sportovní akcí v rámci Roku tolerance.

První hrací den přinesl zápasy v základní skupině šesti týmů. Hrálo se systémem „každý s každým“ dle rozlosování. Odehrání všech zápasů určilo pořadí ve skupině a tím i soupeře na příští den. Pořadí týmů po prvním hracím dnu bylo následující:

  1. Mužstvo Sedlec-Prčice B
  2. Mužstvo Sedlec-Prčice A
  3. Mužstvo Finska
  4. Mužstvo Polska
  5. Mužstvo Německa
  6. Mužstvo Subterry + Světáci Tloskov

Druhý hrací den byl ve znamení bojů o celkové umístění. Zázemí nám pro tentokrát poskytla Základní škola Dukelská a pro veřejnost otevřenou tělocvičnu navštívila spousta fanoušků, která přišla sportovce podpořit. Den otevřel zápas mezi týmem Německa a týmem Subterry + Světáci Tloskov o celkové 5. místo. Ostatní týmy hrály systémem play-off. Někteří byli ostřílení matadoři, jiní se zúčastnili velkého sportovního turnaje poprvé, někdo měl více štěstí, někdo méně, ale všechny zápasy měly vysokou úroveň a byly odehrány v duchu fair play. Ve finále se utkaly domácí týmy Sedlec-Prčice A a Sedlec-Prčice B a za bouřlivé podpory všech sportovců i diváků se rozhodlo o prvním místě. Celkové pořadí vypadalo následovně:

  1. Mužstvo Sedlec-Prčice A
  2. Mužstvo Sedlec-Prčice B
  3. Mužstvo Finska
  4. Mužstvo Polska
  5. Mužstvo Německa
  6. Mužstvo Subterry + Světáci Tloskov

Závěrečný ceremoniál a předání medailí uzavřelo tento výjimečný turnaj.

Je nutno poděkovat všem sponzorům obzvláště pak dobrovolníkům, kteří nezištně pomáhali zajistit úspěšný průběh celého turnaje.

NONSTOP kontakty

+420 724 051 758 

+420 724 053 765

Adresa

Luční 330

257 91 Sedlec-Prčice


Zvětšit mapu

Tel.: 317 712 542

Fax: 317 712 555

Mob.: 724 051 712

ID DS: kj48ef9

E-mail: info@ddsedlec.cz