Sportovní pobyt na Slapech

V termínu 18.-25.července se vydala skupina chlapců a vychovatelů na sportovně-turistický pobyt na Slapy. Ubytovaní byli v Chatách u Toma a stravovali se v nedalekém kempu Maják. Pobyt byl zaměřen na cyklistiku, vodáctví, turistiku, míčové hry a základy kempování. Všichni se aktivně zapojili do stavění stanů, vaření na ohni a spaní ve stanu.

Sobota byla věnována příjezdu a ubytování.

Neděle se zahájila ranním během na 1 km dlouhou vzdálenost, poté šli všichni k vodě, kde se vykoupali. Po snídani se vyrazilo na první vyjížďku na kole, při které se poznávaly cyklistické trasy v okolí. Ujelo se cca 30 km. Na oběd se sportovci vrátili zpět, chvilku si odpočinuli a pak vyrazili na výlet na lodích směr Nová Živohošť. Veslování bylo pro všechny velmi náročné.

V pondělí se chlapci opět nastartovali krásnou rozcvičkou (běh a plavání), po snídani vyrazili na kolech na Albertovu vyhlídku a zpět. Při výjezdu z kempu byl velmi náročný kopec, který chlapci zprvu nenáviděli, ale pak jim nevadil. Odpoledne po obědě se jelo opět na lodě, ale druhým směrem, tedy na Častoboř, kde se chlapci vykoupali.

V úterý byl v plánu celodenní výlet do Neveklova a zpět, kde proběhla návštěva skupiny děvčat a vychovatelek z domova, které zde byly na rekreaci. Na chlapcích bylo už třetí den znát zlepšení v jízdě na kole (zdokonalení přehazování a netlačení do kopce).

Ve středu byl připraven závod v triathlonu (BĚH, KOLO, PLAVÁNÍ). Závod se až na malé výjimky chlapcům vydařil a podali krásné výkony. Po obědě se jelo na Častobořskou pláž, kde všichni hráli míčové hry, převážně beach volejbal.

Čtvrtek byl znovu zahájen krásným výběhem a pak plaváním v přehradě, na což si chlapci brzy zvykli. Po snídani se vyjelo na naučnou stezku na Albertovy skály, kde bylo mnoho krásných vyhlídek, ale taky hodně náročných výstupů. Celková trasa naučné stezky činila 9,2 km. Odpoledne se využilo krásného počasí a šlo se opět koupat na pláž a hrát míčové hry.

V pátek byla chlapcům odpuštěna ranní rozcvička, aby měli hodně sil na celodenní vyjížďku, při které bylo v plánu překonat rekord a ujet co nejvíce km. Trasa činila 75 km a vedla kolem Slapské přehrady. Všichni chlapci byli pochváleni za snahu a velké zlepšení v ježdění celkově. Tento výlet se velmi podařil a poté byly děti odměněny.

Celý sportovní kurz se velmi vydařil, užili si ho samotní chlapci i vychovatelé. Na dětech bylo v posledních dnech vidět velké zlepšení, jak ve sportovních disciplínách, tak i v sebeovládání a chování.

NONSTOP kontakty

+420 724 051 758 

+420 724 053 765

Adresa

Luční 330

257 91 Sedlec-Prčice


Zvětšit mapu

Tel.: 317 712 542

Fax: 317 712 555

Mob.: 724 051 712

ID DS: kj48ef9

E-mail: info@ddsedlec.cz