Dětský domov se školou, základní škola a školní jídelna SEDLEC – PRČICE

Velikonoční turnaj ve stolním tenise

Dne 29. 3. 2018 jsme se jako každý rok zúčastnili již XVI. ročníku Velikonočního turnaje ve stolním tenise v Písku. Naši sportovci D. Kulíšek, L. Kudrna, P. Kříž, V. Hradecký, M. Kraft a M. Kerekanič se nejen vzorně chovali, ale i úspěšně reprezentovali náš DDŠ. Získali jsme ve dvouhře 1. místo, 2 místo a dvě 3. místa. Ve čtyřhře jsme získali 2.místo. Chlapcům za jejich výkony moc děkujeme a těšíme se na další ročník turnaje.

Celý příspěvek

Velikonoce v hornickému domku Příbram

O víkendu jsme se s děvčaty rozhodli podívat do Příbrami, kde v hornickém domku pořádali tradiční velikonoční výstavu. Děvčata se zde mohla seznámit s podobou velikonočních svátků v hornické domácnosti: lidové popěvky, tradiční výzdoba um lidových řemesel. Děvčata si mohla vlastnoručně vyzkoušet pletení pomlázek, zdobení perníčků, pečení jidášů, zdobení vajíček a výrobu píšťalek.
Děvčatům se výlet moc líbil.

Turnaj v České Dámě

V našem DD jsme vyhlásili turnaj ve hře “ česká dáma“. Nejdříve se hrálo na rodinných skupinách a poté mezi sebou. Turnaje se zúčastnilo 22 dětí, kteří do hry vložili vše co uměli. Získali jsme tři vítěze : 1. místo – Roman Stojka, 2. místo – Václav Krahulec, 3. místo – Eliška Benešová. Všechny děti byly odměněny sladkostmi.

DD Cup stolní tenis XIV.ročník

24. 3. 2018 jsme se zúčastnili s děvčaty a chlapci turnaje ve stolním tenise, který byl pořádán v Praze. Turnaje se zúčastnilo celkem 24 týmu a konkurence byla veliká.

Naši sportovci D. Kulíšek, P. Marek, M. Botošová, A. Pronjuková se během celého turnaje chovali velmi slušně a dobře representovali nás DD.

Obořiště CUP 2018

VÚ Obořiště nás pozval na 21. ročník turnaje dvoučlenných družstev ve stolním tenisu. Velmi rádi jsme pozvání přijali. Do sportovního boje jsme vyslali dvě družstva. Naše nejlepší stolní tenisty Z. Botoše a R. Semráda jako družstvo A, D. Laštovičku a J. Bogdáně jako družstvo B.

Oba naše týmy se v konkurenci cca 20 soupeřů vůbec neztratily. Družstvo A celkem jasně vyhrálo svou skupinu a kvalifikovalo se do finále. Družstvu B se již tak nedařilo a ze skupiny se jim postoupit nepodařilo, což svědčilo o poměrně vysoké úrovni všech zúčastněných týmů. O to větší radost nám udělal tým A, který ani ve finále nezaváhal a porazil i velkého favorita z domácího Obořiště a po zásluze tak obsadil první místo. Celým turnajem prošel bez porážky a převzal tak cenný putovní pohár naprosto zaslouženě. Všem našim sportovcům tak děkujeme za krásný sportovní zážitek i velmi dobré sportovní chování.

Motokáry Zličín

O jarních prázdninách jsme si s chlapci vyrazili zazávodit do nejnovější závodní arény Caravan Metropol Carting na Zličíně. Zde jsme mohli poměřit své síly na 700 m dlouhé trati. V chlapcích se v okamžiku probudili velcí závodníci a do závodu dali opravdu vše. Všem se výlet na motokáry moc líbil a velmi rádi by si ho zopakovali.

Návštěva Aquapalace

O jarních prázdninách jsem se rozhodli využít sponzorského daru, který jsme získali od Aquapalace Praha. A vyrazili jsem se ohřát a zaplavat si do vodního světa. Chlapcům se výlet moc líbil a tímto děkujeme za darované poukázky. :-)

Zimní procházka

S chlapci z fialového domečku jsme se o víkendu vydali na krásnou zimní procházku. Chlapci si sebou vzali podsedáky, na kterých sjížděli různé meze, remízky a kopečky. Také si postavili sněhuláka, užili si pořádnou koulovačku. A příjemně unaveni jsme se vrátili zpátky do DD.