Dětský domov se školou, základní škola a školní jídelna SEDLEC – PRČICE

Milevské maškary

Během probíhajícího masopustu, jsme s děvčaty z RS 7. a 8. navštívili nedaleké Milevsko, které pořádalo masopustní průvod. Děvčata mohla vidět spoustu zajímavých masek filmových a pohádkových postav. Děvčata byla z výletu nadšená.


Celý příspěvek

Ledová Praha

Jako každý rok jsme se s chlapci a děvčaty z našeho DD zúčastnili akce Ledová Praha. Tato akce nabízí příležitost se seznámit s historií i současností hlavního města Prahy.

Navštívili jsme Noemovu archu, muzeum voskových figurín, muzeum útrpného mučení, muzeum čokolády a mnoho dalších krásných zákoutí Prahy.

Naše kamarádky Laďka, která nás celou akcí provázela nás na závěr pozvala do KFC.

Dětem se výlet velmi líbil.

Zimní olympiáda

Ve dnech 13. – 19. 1. 2018 proběhla již 27. zimní olympiáda SO, která se konala tradičně v Horní Malé Úpě v Krkonoších.

Naše družstvo SK Lvíčata Sedlec – Prčice se opět zúčastnilo, a to ve složení šesti sportovců a dvou trenérů. V disciplíně sjezdové lyžování startovali Marián Kraft, Filip Ornst, Jiří Hrubý a Jakub Nistor, mezi snowboardisty jsem měli dva závodníky, Jaroslava Marka a Zoltána Botoše.

Pro většinu našich závodníků to byla první akce takového rozsahu. Všichni do soutěžení dali maximum, podali skvělé výkony a vybojovali cenné medaile.

Krakonoš během týdne ukázal všechny podoby horského počasí, od krásných prosluněných dnů až po vichřici. Byla tak příležitost trávit čas i jinak, než sjížděním svahu, např. bowlingem, tancem na diskotéce, zhodnocením fyzické zdatnosti na akci Zdravý atlet.

Na chování našich svěřenců se nešvary počasí neodrazily a po celou dobu konání závodů se chovali vzorně. Akce se jim velmi líbila, navázali nová kamarádství a již nyní se těší, že se budou moci zúčastnit dalšího ročníku.

Zimní stadion

V neděli 14.1. jsem se s děvčaty z RS 7 a 8 rozhodly navštívit zimní stadion v Sedlčanech. Některá byla na bruslích poprvé a byl to pro ně nevšední zážitek, který si touží zopakovat. :-)

Návštěva plavčíků Aquapacalace Praha

Mezi vánočními svátky nás navštívili v našem domově dvojice plavčíku z Aquapalace Praha. Přijeli nás potěšit sponzorským darem v podobě několika celodenních vstupů do Vodního a Saunového světa. Děti měly z jejich návštěvy ohromnou radost a už se moc těší na návštěvu bazénu.

Advent v našem DD

Nejen dívky se letos pustily do pečení vánočního cukroví, ale i chlapci ze 4. rodinné skupiny si napekli perníčky a linecká kolečka. Chlapce pečení moc bavilo a už se těší až si na cukroví pochutnají. :)

Dívky si zpříjemnily víkend pečením vánoček, na kterých si pochutnaly hned 3. adventní neděli při čajovém dýchánku a povídání se svými vychovatelkami. :)


Celý příspěvek

Přípravy na vánoce

S blížícími se svátky jsme se i my v DD rozhodli si atmosféru kolem vánoc zpříjemnit. S děvčaty z RS 7 a 8 jsme napekly vánoční cukroví, které se nám velmi povedlo. Vyrobily vánoční svícny, které krásně zdobí naše rodinné skupiny. A ve večerních hodinách jsme se vydaly do nedalekého Tábora, kde bylo slavnostní rozsvícení vánočního stromečku. Děvčatům se tento den moc líbil a už se moc těší na vánoční prázdniny.


Celý příspěvek

NONSTOP kontakty

+420 724 051 758 

+420 724 053 765

Adresa

Luční 330

257 91 Sedlec-Prčice


Zvětšit mapu

Tel.: 317 712 542

Fax: 317 712 555

Mob.: 724 051 712

ID DS: kj48ef9

E-mail: info@ddsedlec.cz