Dětský domov se školou, základní škola a školní jídelna SEDLEC – PRČICE

Přípravy na vánoce

S blížícími se svátky jsme se i my v DD rozhodli si atmosféru kolem vánoc zpříjemnit. S děvčaty z RS 7 a 8 jsme napekly vánoční cukroví, které se nám velmi povedlo. Vyrobily vánoční svícny, které krásně zdobí naše rodinné skupiny. A ve večerních hodinách jsme se vydaly do nedalekého Tábora, kde bylo slavnostní rozsvícení vánočního stromečku. Děvčatům se tento den moc líbil a už se moc těší na vánoční prázdniny.


Celý příspěvek

Vánoční kamion Coca Cola

Do nedalekého Tábora nám přijel zpříjemnit adventní čas vánoční Coca Cola kamion. Vánoční skřítci pro nás měli připravené různé tanečky a soutěže a kdo chtěl, mohl se vyfotit se Santou Clausem.
Děvčatům se výlet moc líbil a už se těší na vánoční svátky.

Adventní turnaj ve stolním tenise Černovice

V sobotu 9.12.217 se dívky z oranžového domku zúčastnily tenisového turnaje v Černovicích. Setkaly se tam s bývalými kamarádkami z našeho domova, které velmi rády viděly a popovídaly si.

Děvčata soutěžila s vervou, bohužel se neumístila na prvních místech, ale i tak dostala ceny útěchy – čokoládu a parfém – a byla velmi spokojená.

Návštěva čertů a Mikuláše

I letos jako každý rok nás 5. prosince navštívil Mikuláš s andělem a hlavně čerty. Děti měli z příchodu čertů obavy a tak měly nacvičené básničky a písničky, které jim předvedly. Za své výkony dostali krásnou Mikulášskou nadílku. Letos to dobře dopadlo a čerti nám žádné děti neodnesli. :-)

Muzeum čokolády Tábor

S chlapci z rodinné skupiny 6 a 5 jsme navštívili Muzeum čokolády v nedalekém Táboře. Chlapci zde viděli všemožné pohádkové postavy vymodelované z marcipánu a čokolády. Měli jsme možnost ochutnat horkou čokoládu, která chlapcům moc chutnala. Všem se výlet moc líbil.

Stádlecký most

O víkendu jsme s děvčaty z RS 7. a 8. navštívili nedaleký Stádlecký most. Stádlecký most přes řeku Lužnici je posledním dochovaným řetězovým mostem v České Republice.

Také jsme navštívili lázeňské město Bechyně, kde jsme si prošly krásné náměstí a s dobrou náladou jsme vrátily do DD. Děvčatům se výlet moc líbil.

Turnaj ve stolním tenise

Ve dnech 16. – 19.11.2017 jsme se zúčastnili 25. ročníku turnaje ve stolním tenise ve Dvoře Králové nad Labem. Součástí slavnostního zahájení bylo vztyčení vlajky Speciálních olympiád. Po úvodním zahajovacím ceremoniálu vystoupila taneční skupina Angeles Dance Group, rocková skupina Elbereth a zatančil a zazpívat patron Českého hnutí speciálních olympiád Vlastimil Harapes.

V turnaji nás representovala za dívky M. Botošová a za chlapce P.Kříž a L.Kudrna. Martě i chlapcům se v turnaji dařilo a přivezli si medaile za 2. a 3. místa. Děkujeme jim za vzornou representaci našeho DD. A Těšíme se na další ročník turnaje.


Celý příspěvek

Laser arena Písek

V neděli 12.11. jsme se s chlapci z RS 3 a 4 vypravili na výlet do Písku, kde jsem navštívili laser arénu. Pro chlapce byla návštěva laser game arény, velký zážitek, který by si rádi v zopakovali. Nejlepším střelcem se stal P. Ryšánek a nejlepší mušku měl D. Kulíšek.


Celý příspěvek

NONSTOP kontakty

+420 724 051 758 

+420 724 053 765

Adresa

Luční 330

257 91 Sedlec-Prčice


Zvětšit mapu

Tel.: 317 712 542

Fax: 317 712 555

Mob.: 724 051 712

ID DS: kj48ef9

E-mail: info@ddsedlec.cz