Dětský domov se školou, základní škola a školní jídelna SEDLEC – PRČICE

ZOO Větrovy

15. 10. 2017 jsme se rozhodli využít krásného počasí a navštívili jsme s chlapci z 5. a 6. rodinné skupiny nedalekou zoologickou zahradu Větrovy. Chlapcům se výlet moc líbil, měli jsme veliké štěstí a měli jsme možnost vidět krmení tygrů. Což byl pro nás pro všechny nezapomenutelný zážitek. Při zpáteční cestě jsme navštívili město Bechyně, kde jsme vystoupali na kostelní věž a kochali jsme se krásným výhledem do okolí. S dobrou náladou jsme se vrátili zpět do DD.


Celý příspěvek

Letní pobyt ve Škrdlovicích

Začátek prázdnin jsme s našimi dětmi zahájili letním pobytem ve Škrdlovicích, kde jsme měli pronajatou chaloupku a podnikali jsme výlety do okolí.

Během našeho týdenního pobytu jsme každé ráno začali ranní rozcvičkou. Během dopoledne jsme se věnovali vaření a odpoledne výletům. Navštívili akvapark Žďár/Sázavou. Absolvovaly 20 km pochod na Devět skal, který nás opravdu zmohl. Sbírali jsme v lese borůvky, ze kterých nám teta upekla koláč. Pochod za koupáním na Velké Dářko. Večery jme trávili grilováním, pálením ohně a společenským hrám.

Dětem i vychovatelům se pobyt velice líbil a přijeli jsem zpět do DD v dobré náladě.

Celý příspěvek

Slavnostní ukončení studia

V tomto roce úspěšně ukončili studiu na OU Sedlčany obor cukrář dva naši klienti D. Hancko a H. Vargová. Danovi a Helence, gratulujeme k vyučení a přejeme co nejjednodušší start do života.

Slavnostní ukončení studia

Slavnostní ukončení studia

Rafting na Vltavě

Na konci školního roku jsme s našimi chlapci a dívkami vyrazili na dvoudenní výlet po řece Vltavě. Rozhodli jsme se sjíždět tuto řeku na raftech. Pro většinu dětí byl rafting novinka, kterou si hned oblíbili. Na Vltavě jsme strávili krásné dva dny, plné zážitků, ať už díky splouvání řeky, spaní ve stanu a vaření si v přírodě na ohni. Chlapci i dívky byli z výletu nadšení.


Celý příspěvek

Turnaj KUUB Mačkov

Jako každý rok i letos jsme se s našimi dětmi zúčastnili turnaje KUUB, který pořádá DD Mačkov.

Naše děti hru již znají, tak si turnaj krásně užily a podařilo se jim umístit na 3. místě což je krásný úspěch. Všichni jsme si den moc užili a již se těšíme na příští ročník turnaje.

Monínec psům

18.6.2017 se v nedalekém lyžařském středisku Monínec, pořádala ukázka výcviku psů. Proto jsme s chlapci a dívkami z našeho DD využili krásného počasí a vyrazili jsme se na Monínec podívat. Dětem se výcvik psů moc líbil, stejně tak jako i krásná příroda a prostředí v okolí Monínce. Byl to pro ně velmi zajímavý den.

„Pojďme spolu na fotbal 2017“

2. června jsme se s chlapci zúčastnili sportovní akce „Pojďme spolu na fotbal“. Tato akce se koná ve spolupráci s SK Slavia Praha a za podpory globálního partnera Speciálních olympiád společnosti MetLife.

fotbal

„Pojďme spolu na fotbal“

Program:

  - fotbalová a sportovní miniškolička
  - možnost vyzkoušet zajímavé fotbalové dovednosti
  - zápas v kopané
  - setkání se známou osobností
  - společný oběd
  - dárky na památku
  - prohlídka stadionu Eden – domovského stánku Slávie Praha

Chlapcům se akce moc líbila a byla pro ně velkou inspirací.

Dětský den

1.6.2017 jsme u nás v DD oslavili den dětí. Vychovatelé pro nás připravili různé soutěže jako skládání hlavolamu z papíru, hod míčkem na cíl, hod špejlí do dálky, kdo si zapamatuje nejvíce věcí na stole, početní hádanka a spoustu dalších. Děti soutěže moc bavily a každý z nich dostal sladkou odměnu.

Byl to příjemně strávený den jak pro vychovatele, ale hlavně i pro děti.


Celý příspěvek

NONSTOP kontakty

+420 724 051 758 

+420 724 053 765

Adresa

Luční 330

257 91 Sedlec-Prčice


Zvětšit mapu

Tel.: 317 712 542

Fax: 317 712 555

Mob.: 724 051 712

ID DS: kj48ef9

E-mail: info@ddsedlec.cz