Dětský domov se školou, základní škola a školní jídelna Sedlec – Prčice

INFORMACE k zahájení prezenční výuky v DDŠ od 1.9.2020

Nový školní rok 2020/2021 bude zahájen v úterý 1.9.2020. Organizace a provoz ZŠ při DDŠ Sedlec-Prčice se řídí dle metodického pokynu MŠMT, k nahlédnutí zde:

MŠMT – Provoz škol ve šk. roce 2020/2021

Případné změny a další informace budou průběžně aktualizovány a zveřejňovány.

V případě nařízení karantény ve Vaší rodině nebo jakýchkoliv potíží či nejasností nás prosím kontaktujte na telefonních číslech: 317 712 513, 317 712 542.

Ředitelské volno

Ředitel školy při DDŠ Sedlec-Prčice oznamuje vyhlášení ředitelského volna ve dnech 29. – 30.6.2020. Ředitelské volno platí pro všechny žáky základní školy při DDŠ Sedlec-Prčice.

Maxiskluzavka Monínec

Horkého letního počasí využila skupina dětí a vychovatelů k návštěvě maxiskluzavky. Tato 100 metrů dlouhá vodní skluzavka je umístěna v areálu Aktivity park Monínec. Děti si zábavu velice užily.

Rekreace Neveklov

V termínu 18.-25.7., kdy větší chlapci vyrazili na Slapy, vyjela skupina děvčat, malých chlapců a vychovatelů na rekreaci do Neveklova. Ubytovaní byli v chatě Zavadilka.

Během pobytu prozkoumávali okolí pěšky, na kolech nebo lodí. Na raftech sjeli oblíbený vodácký úsek Týnec nad Sázavou – Pikovice. Z Pikovic, vlaková zastávka Petrov u Prahy, se do Týnce vrátili Posázavským Pacifikem.

Při dalším výletě navštívili Vojenské technické muzeum Lešany.

Děti byly s pobytem spokojené a nejvíce si užívaly koupání na Živohošti.

Sportovní pobyt na Slapech

V termínu 18.-25.července se vydala skupina chlapců a vychovatelů na sportovně-turistický pobyt na Slapy. Ubytovaní byli v Chatách u Toma a stravovali se v nedalekém kempu Maják. Pobyt byl zaměřen na cyklistiku, vodáctví, turistiku, míčové hry a základy kempování. Všichni se aktivně zapojili do stavění stanů, vaření na ohni a spaní ve stanu.

Sobota byla věnována příjezdu a ubytování.

Neděle se zahájila ranním během na 1 km dlouhou vzdálenost, poté šli všichni k vodě, kde se vykoupali. Po snídani se vyrazilo na první vyjížďku na kole, při které se poznávaly cyklistické trasy v okolí. Ujelo se cca 30 km. Na oběd se sportovci vrátili zpět, chvilku si odpočinuli a pak vyrazili na výlet na lodích směr Nová Živohošť. Veslování bylo pro všechny velmi náročné.

V pondělí se chlapci opět nastartovali krásnou rozcvičkou (běh a plavání), po snídani vyrazili na kolech na Albertovu vyhlídku a zpět. Při výjezdu z kempu byl velmi náročný kopec, který chlapci zprvu nenáviděli, ale pak jim nevadil. Odpoledne po obědě se jelo opět na lodě, ale druhým směrem, tedy na Častoboř, kde se chlapci vykoupali.

V úterý byl v plánu celodenní výlet do Neveklova a zpět, kde proběhla návštěva skupiny děvčat a vychovatelek z domova, které zde byly na rekreaci. Na chlapcích bylo už třetí den znát zlepšení v jízdě na kole (zdokonalení přehazování a netlačení do kopce).

Ve středu byl připraven závod v triathlonu (BĚH, KOLO, PLAVÁNÍ). Závod se až na malé výjimky chlapcům vydařil a podali krásné výkony. Po obědě se jelo na Častobořskou pláž, kde všichni hráli míčové hry, převážně beach volejbal.

Čtvrtek byl znovu zahájen krásným výběhem a pak plaváním v přehradě, na což si chlapci brzy zvykli. Po snídani se vyjelo na naučnou stezku na Albertovy skály, kde bylo mnoho krásných vyhlídek, ale taky hodně náročných výstupů. Celková trasa naučné stezky činila 9,2 km. Odpoledne se využilo krásného počasí a šlo se opět koupat na pláž a hrát míčové hry.

V pátek byla chlapcům odpuštěna ranní rozcvička, aby měli hodně sil na celodenní vyjížďku, při které bylo v plánu překonat rekord a ujet co nejvíce km. Trasa činila 75 km a vedla kolem Slapské přehrady. Všichni chlapci byli pochváleni za snahu a velké zlepšení v ježdění celkově. Tento výlet se velmi podařil a poté byly děti odměněny.

Celý sportovní kurz se velmi vydařil, užili si ho samotní chlapci i vychovatelé. Na dětech bylo v posledních dnech vidět velké zlepšení, jak ve sportovních disciplínách, tak i v sebeovládání a chování.

LETNÍ DESETIBOJ DRUŽSTEV

V posledním týdnu tohoto školního roku, v úterý 23.6., se v našem DDŠ konal 1.ročník letního desetiboje družstev. Soutěžilo 6 týmů po 5-ti sportovcích, který vždy tvořili tři žáci a dva dospělí z řad pedagogických pracovníků.

Různorodé disciplíny, které svým složením dávaly šanci dosáhnout úspěchu všem, plnil vždy každý člen týmu. Soutěžilo se v: hodu granátem na cíl, hodu oštěpem na cíl, šipkách, frisbee, fotbalu-střelba na bránu na terče, střelbě ze vzduchovky, basketbalu-hod na koš, sudoku, opičí dráze a jízdě zručnosti na kole na čas. Na plnění úkolů na jednotlivých stanovištích dohlíželi proškolení rozhodčí z řad pedagogů a žáků, kteří nesoutěžili.

Sportovci se během svých výkonů mohli občerstvit ve venkovním altánu, kde byl zřízen bufet se studenými a teplými nápoji, sladkostmi a grilovanou uzenou kýtou.

Každý tým sbíral během soutěžení body v jednotlivých disciplínách a dle těchto bodů bylo sestaveno hlavní pořadí. Všichni účastníci byli za svou snahu odměněni drobnou sladkostí a týmy na stupních vítězů získaly diplomy a poháry.

Smyslem celé akce byla podpora a spolupráce týmu, ne tolik výkon jednotlivce. A to se povedlo. Všechny týmy držely pohromadě a jejich účastníci táhli za jeden provaz. Současně byl tento desetiboj rozloučením s vycházejícími žáky. Poděkování patří všem zúčastněným.

Pronájem sportovišť a ubytování

V našem DD je možný pronájem tělocvičny a veškerého sportovního zázemí i pro veřejnost. V případě dlouhodobého pronájmu je poskytnuta výhodnější cena. Dále nabízíme ubytování celoročně pro cca 18 osob. V období letních prázdnin je zde možnost pronájmu celého areálu s kapacitou cca pro 72 osob.
Nutná domluva v dostatečném předstihu.

V případě zájmu o pronájem nabízených prostor kontaktujte Moniku Šárovou na tel.: +420 317 712 542 nebo +420 732 051 712.

Ceník poskytovaných služeb (2020) . pdf (96 KB)

29. zimní hry speciálních olympiád

Naše lyžařsko-snowboardová výprava se ihned po vánočních prázdninách jako každoročně vypravila na Zimní hry Českého hnutí speciálních olympiád. Termín konání akce byl 11.-17.1.2020. Tentokrát to byly hry nominační, sportovci měli šanci kvalifikovat se ve svých disciplínách na velké světové zimní hry SO, které budou v roce 2021, v roce 30.výročí založení Českého hnutí speciálních olympiád.

Složení týmu SK Lvíčata Sedlec-Prčice tvořilo 6 sportovců, z toho 2 snowboardisté a 4 alpští lyžaři, a 2 trenéři. Všichni naši borci se pilně věnovali kvalitní přípravě na tuto akci, protože si byli vědomi příležitosti vylosování do reprezentace na světovou akci.

První den byl ve znamení příjezdů a ubytovávání se. Na večerní poradě trenérů byli všichni seznámení s průběhem her.

Den druhý byl věnován individuálním tréninkům. Večer byla pro sportovce přichystána diskotéka v Pivovaru Trautenberk.

Od třetího dne se již všechny jízdy na svahu měřili v rámci kvalifikačních tréninků. Podle časů probíhalo rozřazení sportovců do finálových skupin. V podvečerních hodinách byly zimní hry slavnostně zahájeny v hale SKiMU Sportcentra.

Další den se již soutěžilo naostro, na programu byl obří slalom. Nejprve závodili lyžaři a poté snowboardisté. Našim sportovcům se dařilo a při vyhlašování obdrželi medaile. Večer mohli svou energii vytancovat na diskotéce na svahu.

Pátý a šestý den se jezdily poslední finálové závody ve slalomu. Naši snowboardisté opět podali skvělé výkony a obsadili ve své skupině 1. a 2.místo. V této disciplíně se dařilo i lyžařům, kteří také ukořistili cenné kovy. Při slavnostním vyhlašování výsledků byla našim dvěma snowboardistům sdělena skvělá zpráva, že byli vylosováni do reprezentace ČHSO na světové zimní hry SO 2021.

29.ročník Zimních her Speciálních olympiád se naší výpravě velmi vydařil a všichni zúčastnění si opět odváželi báječné zážitky nejen ze svahu.

NONSTOP kontakty

+420 724 051 758 

+420 724 053 765

Adresa

Luční 330

257 91 Sedlec-Prčice


Zvětšit mapu

Tel.: 317 712 542

Fax: 317 712 555

Mob.: 724 051 712

ID DS: kj48ef9

E-mail: info@ddsedlec.cz